- Josh Billings


Jsme rodinná chovatelská stanice, zabývající se zejména výcvikem a chovem a lovem s  ohaři - NKO, bracco it.

První NKO k nám přišel v r. 1994 - byl to nádherný hnědý bělouš Brok, získali jsme ho jako dvouletého dospělého psa. Své první dva roky prožil v kotci cca 3x3m... Přišel k nám děsivě podvyživený a neznal vůbec nic - ani trávu, ani řeku (přejít přes most bylo nemyslitelné...), samozřejmě žádný povel, ani obojek ani vodítko ani zvěř nikdy nepotkal. Přestože začátky byly těžké a tragikomické příhody na denním pořádku, zvládl Brok už po šesti měsících nejen základní poslušnost, ale i krásné hledání a supr aport. Vodu miloval a byl schopen si sám házet na hladinu alespoň klacíky, a pak je nosit.

Brok nám ukázal, jaká je to nádhera pozorovat ohaře v poli, mrazení, když vystavuje zvěř, neutuchající energii, ale také jsme pochopili, že šťastný ohař potřebuje čas a prostor. Takže mnoho volného času a většinu volného prostoru nyní věnujeme našim psům - a oni nám na oplátku připravují nezapomenutelné zážitky :).

Naše lidská i psí smečka žije v nejsevernější části Čech, doslova na samotě u lesa. Kolem domu jsou krásné louky, rybníky, rákosí a lesy jako stvořené pro ohaře.

Bohužel drobné zvěře posledních pár let ani pírko... Což nás vedlo k tomu krom chovu psů, zařídit si minifarmu s bažanty, křepelkami, holuby, kachnami a králíky pro výcvik, a ostatní drůbeží, kočkami, pávy a prasátky - pro radost a kuchyni.

Život s našimi psy si užíváme, připravili nám spoustu krásných i jinak nezapomenutelných zážitků a díky nim jsme poznali mnoho podobně praštěných kamarádů a známých.

Práce ohařů je fascinující a přestože v dnešní době je velmi málo praktického uplatnění pro toto plemeno, věříme, že stojí za to uchovávat působivé vlastnosti jejich hledání, vystavování a náruživého lovu se zvěří.


 


NORD BOHEMIA SHERAM KENNEL

Andrea a Pavel Marešovi
Nové Hraběcí 41
Šluknov
40777
CZECH REPUBLIC
+420777019710
https://www.facebook.com
/NordBohemiaSheram/
n.b.sheram@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode