Dori od Rozvodněné řeky - Dorotka


Čivava - Chihuahua - nar./born 19.12.2006
Dori - ač byla dlouhou dobu nejmenší člen smečky - je jasná a nezpochybnitelná alfa fena. Ostatní mohou k misce, až ona dovolí, pravidelně si vybere největší pelíšek a ostatní vykáže do čivavího... Je schopna vlkodavce sebrat kost - tedy spíš vyhnat ji od její kosti, protože posléze zjistí, že kost váží víc než čivava, takže si ji odnést ani nemůže :D. Bohužel svou dominanci se často snaží ukázat i cizím psům - takže se jí podařilo smrtelně vyděsit fenku ridgebacka od kamarádů, kterou honila po zahradě několikrát kolem domu (teď se k nám už bojí na návštěvu...), letos na dovolené v parku u zámku zuřivě napadla dva americké buldoky, kteří před ní zmateně utíkali a jejich pán je nějakou dobu marně volal (stejně jako my jsme marně volali rozzuřenou Dorotu, která se rozhodla, že tento zámek i s parkem si ohlídá. Je to fenka s vlastním názorem - např. pokud se na procházce odbočí z pěšinky, sedne si a čeká na přenesení - prostě dáma se nebude protloukat ostružinami. Má vytříbený vkus pro módu - po oblečení do bundičky, která nebyla podle jejího gufsta se prostě přestala hýbat, nešla ani krok, dokud bundička nebyla sundána - pak teprve pokračovala v procházce.
Eng:
Dori - even though she used to be the smallest member of our pack - is for sure an Alfa female. Others can reach the bowl with food only after she agrees on it, she regularly takes the biggest sofa bed and the others have to fit in the one that was meant for Chihuahuas. ..
She's able to steal a bone from the Irish Wolfhound - or more like she's able to scare her off. But then she realizes that the bone is heavier than her and that she can't move it.
Unfortunately she's dominant even with other dogs. She scared to death our friend's ridgeback when she started chasing him around the house (they are too scared to visit us now). This year she viciously attacked 2 American bulldogs at the castle park during our vacation. Their owner tried to call them off and we tried to get the dory back, but none of them listened and bulldogs were running away as fast as they could.
She has an attitude, for example when we're walking her and decide to get off the path she sists down and waits for someone to carry her. Why would she get herself into BlackBerry bushes?
She's also very selective about her fashion. When we put a new jacket on her she stopped and wouldn't continue walking until the jacket was taken off.

Vyhledávání

Kontakt

NORD BOHEMIA SHERAM KENNEL Andrea a Pavel Marešovi
Nové Hraběcí 41
Šluknov
40777
CZECH REPUBLIC
+420777019710
https://www.facebook.com
/NordBohemiaSheram/