Ira od Humpolce - Irenka


Irský vlkodav - Irish wolfhound - nar./born 21.9.2006 -

6.3.2016 - R.I.P.


 Irenka je ten nejhodnější a nejněžnější pes z naší smečky. Může ohrozit člověka pouze vášnivým přitulením, kdy je schopna křehčího jedince vylisovat na stěnu domu, ale jinak je to neskutečný dobrák a bezvýhradně poslušný pes. Umí se pohybovat na horských stezkách, stejně tak v restauraci a při ubytování v hotelech si vždy počínala jako pravá dáma. Starostlivě opečovává každé nové štěně jakékoli rasy, dokázala vychovat a při falešné březosti i odkojit kotě - kocour Fríťa Irenku dodnes považuje za maminku a každý večer se s ní krmí z jedné misky... Irenka je zlatíčko, které v nás vzbudilo neoprávněný pocit, že jsme skvělí cvičitelé psů - každý povel si zapamatovala hned a nezapomněla, nácvik chůze u nohy byl záležitostí hodinky... Snad jedinou její horší vlastností je to, že (asi kvůli ekologickému cítění) fakt nesnáší skútry - zejména skútry vozící psy - jednou se rozhodla sundat sousedova jezevčíka ze skútru a zapomněla, že je na vodítku - dodnes vzpomínám na krátký let vzduchem a pak nedobrovolnou orbu louky vlastní bradou, než prasklo vodítko...
Eng:
Irena is the nicest and the most gentle dog from our pack. She can be dangerous only if she tries to hug with passion - one could find himself being pushed against the wall while she only has the best intentions. Other than that she has a great personality and listens well.
She can handle mountain trails, restaurants and when we were staying at the hotel she always behaved like a proper lady.
She takes care of every puppy, she even brought up a kitty during her 'fake pregnancy' and our cat "Frita" still considers her his mom and eats from the same bowl with her every night.
Irena is a sweetheart that made us believe we are really good at training dogs. She learned how to walk without a leash by the leg within an hour.
Maybe only negative characteristic would be that she doesn't like scooters (probably because of her ecological feeling). Especially scooters riden by dogs. I still remember when she decided to take down our neighbour's dog while he was riding with him on a scooter. I remember flying for a while and then plowing the field with my chin until the leash broke.



Vyhledávání

Kontakt

NORD BOHEMIA SHERAM KENNEL Andrea a Pavel Marešovi
Nové Hraběcí 41
Šluknov
40777
CZECH REPUBLIC
+420777019710
https://www.facebook.com
/NordBohemiaSheram/